2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında, İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN, Otizmli Çocuklar Farkındalık Derneği Başkanı Telat Türeli ve beraberindeki dernek üyeleri, Sayın Valimiz Azmi Çelik’i makamında ziyaret etti.
 
Dezavantajlı insanların toplumun her zaman içerisinde yer alması gerektiğini savunan Sayın Valimiz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Dezavantajlı insanlarımızın toplumun içerisinde yer almasını sağlamalıyız. Bu konuda hepimizin üzerine düşen bazı görevler var. Devlet olarak sizlere destek olmak noktasında biz elimizden geleni yapmaya hazırız.  2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nün toplumda duyarlılık ve farkındalık oluşturmasını canı gönülden diliyorum” dedi.
 
Otizmli çocukların yaşama sevinçlerini arttırmak için çeşitli aktiviteler yaptıklarını aktaran Otizmli Çocuklar Farkındalık Derneği Başkanı Türeli de, “Çocuklarımızın yaşam mücadelelerini kazanmalarını sağlamak adına projeler üretiyoruz. Bizlerin amacı çocuklarımızın hem iyi bir eğitim almalarını sağlamak hem de yaşam arzularını yükseltmektir” diye konuştu.
 
Derneğin yaptığı çalışmaları aktaran Başkan Türeli, ziyareti kabulden dolayı Vali Çelik’e teşekkür ederek sözlerine son verdi. 


Sonraki Sayfa: Yaşlılarımızla Tarih Turu

Önceki Sayfa : Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürümüzden İlimize Ziyaret