Engelli Derneklerinden Valimize Ziyaret

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Engelliler Haftası” kapsamında, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN ve ilimizde faaliyet gösteren engelli derneklerinin başkanları, Valimiz Sayın Azmi ÇELİK’i makamında ziyaret etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Valimiz, engelli vatandaşlarımızın geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi. Sosyal hayatta karşılaşılan sorunların çözüme ulaştırılması noktasında devlet olarak çeşitli kolaylaştırıcı hazırlandığını hatırlatan Sayın Valimiz, “Bu sorumluluk bilinciyle, engellilerin sorunlarının çözümü anlamında son yıllarda çok önemli mevzuat düzenlemeleri yapılmış ve özellikle 5378 sayılı Engelliler Kanunu ile engelliliğin önlenmesi, engellilerin sağlık, eğitim, rehabilitasyon, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin engellerin kaldırılması amaçlanmış ve engelliler adına çok önemli kazanımlar elde edilmiştir” dedi.
 
Yaşanılabilir şehirlerarasında Eskişehir’in her zaman üst sıralarda yer aldığını kaydeden Sayın Valimiz, Eskişehir Valiliği olarak sosyal devlet anlayışının gerekliliği içinde, engellilerimizle ilgili her konuya hassasiyetle eğildiklerini, engelli vatandaşlarımızın üretken ve özgür bireyler haline gelmelerini sağlamak için yeni projeler ürettiklerini belirtti.
 
Valilik bünyesinde faaliyetlerine devam eden Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğüne vurgu yapan Sayın Valimiz, tüm engelli vatandaşlarımızın haftasını kutladı.
 
Hafta boyunca yapılacak etkinliklerle ilgili bilgiler aktaran Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sultan Murat AAYDIN da ziyareti kabulden dolayı Sayın Valimize teşekkür etti. Engelli vatandaşların güncel hayatta yaşadığı sorunlarla yakından ilgilendiklerini bildiren İl Müdürümüz AYDIN, devletimizin engelli vatandaşlarımıza sunduğu imkânlardan bahsetti.
 
Engelli derneklerinin başkanları ise; tatlı dilin, güler yüzün eksik olmadığı bir dünya dileyerek, kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür etti.


Sonraki Sayfa: Birbirini Seven İnsanlar İçin Engeller Bir Tatlı Tebessümden İbarettir

Önceki Sayfa : Bizlere Gereken Annelerimizin Duasıdır.