Sayın Valimiz ve Eşi, Çocuk Evimizi Ziyaret Etti

Sayın Valimiz Azmi ÇELİK ve eşi Emel ÇELİK, çocuk evlerinde yaşamlarını sürdüren çocukları ziyaret etti.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen “Çocuk Evleri” projesi kapsamında aile ortamında yaşamlarını sürdüren çocukları evlerinde ziyaret eden Sayın Valimiz ve eşi, aile şefkati içerisinde hayatlarını devam ettiren çocukların, hem eğitim hem de sosyal faaliyet alanında daha başarılı olacaklarını söyledi.
 
Çocukların kendilerine bir emanet olduğunu bildiren Sayın Valimiz, “Çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmeleri için devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz. Yavrularımızın iyi bir eğitim almaları, spor, müzik ve sanat gibi sosyal aktivitelerin içerisinde bulunmaları bizim için büyük önem arz etmektedir. Çocuklarımıza özgüvenlerini kazandırmak, vatana ve millete faydalı birer insan olmalarını sağlamak devlet olarak bizim görevimizdir. Bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızın mutlu ve huzurlu bir şekilde yetişmesi en büyük dileğimizdir. Devletimize ve milletimize emanet edilmiş çocuklarımıza göstereceğimiz sevgi, onların yaşamlarına güzellikler katacaktır” dedi.
 
Yapılan çalışmalar hakkında Sayın Valimize bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN ise, yaş ortalamalarına göre her evde 5 çocuğun ikamet ettiğini, böylelikle aynı yaş grubunda olan çocukların birbirlerinin derslerine de yardımcı olduğunu söyledi. Müdürlük olarak çocukların özgüvenlerini arttıracak aktiviteler yaptıklarını aktaran İl Müdürümüz AYDIN, çocuk evleri projesi ile birlikte aile ortamında yetiştirilen çocuklarda büyük bir değişim yaşandığını belirtti.
 
Çocuklarla yakından ilgilenen Sayın Valimiz ve eşi, bol bol sohbet ettiği çocuklara ziyaretin sonunda kitap ve çeşitli hediyeler verdi.


Sonraki Sayfa: SİROMA Projesi Sertifika Dağıtımı

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantıları