8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kadınların Eşitlik, Bağımsızlık, Özgürlük, Daha İyi Çalışma Ve Yaşam Koşulları Elde Etme Yolunda Verdikleri Zorlu Mücadelenin Bir Simgesidir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikler Vilayet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlandı.

Anıta çelenk konulmasının ardından günün anlamına ilişkin konuşmalarını gerçekleştiren İl Müdürmüz Alper SEZER  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”Kadınların eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi çalışma ve yaşam koşulları elde etme yolunda verdikleri zorlu mücadelenin bir simgesidir." diyerek konuşmalarına başladı.

İl Müdürümüz SEZER "Kadınların maruz kaldığı şiddet olaylarının önüne geçmek öncelikli konumuzdur. Kadına yönelik şiddet bir insanlık suçudur. Toplumun ruhunda derin yaralar açan şiddet olaylarının önlenmesi için il genelinde etkin bir şekilde çalışıyoruz. Önleyici ve koruyucu tedbirler kadar eğitim ve zihniyet değişimine yönelik tedbirlere de özel bir önem veriyoruz."

"Medeniyetin kurucu unsuru olan kadın, emeği ve hüneri ile aile ocağının da temel unsurudur. Kadın sevgisi ve fedakârlığı ile aile ocağının devamlılığını sağlar. Kadınsız üretim, kadınsız eğitim, kadınsız bilim ve kadınsız sanat düşünülemez."

"Daha mutlu bir gelecek temennisiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum." diyerek konuşmasını sonlandırdı.Sonraki Sayfa: Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Başvuru Takvimi

Önceki Sayfa : Toplumların Temel Taşı Aile, Aile Kurumunun Temel Taşı İse Kadınlarımızdır