Bayramlar, Millet Olarak “Bir Olduğumuzu, İri Ve Diri Olduğumuzu” En Çok Hissettiğimiz Zamanlardır

Dayanışma, yardımlaşma, hoşgörü, birlik - beraberlik ve iyilik gibi insanî hasletlerin, kardeşlik ikliminde bütün bereketiyle kendini gösterdiği Ramazan ayından sonra millet olarak sevgiyle, muhabbetle kucaklaşacağımız bir Ramazan Bayramı’nı daha karşılamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Küslüğün, dargınlığın bayramlaşma ile son bulduğu bayramlar, millet olarak “bir olduğumuzu, iri ve diri olduğumuzu” en çok hissettiğimiz zamanlardır.

Zamanların en güzeli olan mübarek Ramazan ayında savaşlar değil, duygu yüklü barışlar insanlığın umududur. Sınırlarımızın ötesinde yaşanan insanlık dramı, hepimizi derinden yaralamaktadır. 2023 hedeflerine doğru büyük bir özgüvenle ilerleyen Türkiye’miz mazlumların, kimsesizlerin umudu olmuş, yaradılanı Yaradan’dan ötürü seven Yunus Emre misali Eskişehirliler de, kendisine sığınanlara kucak açmayı bir insanlık vazifesi bilmiş ve sevgi şehri olmaya devam etmiştir.

Bizi güçlü kılan millî ve manevi değerlerimizin taçlandığı Ramazan Bayramı’nın manasına uygun olarak bayramda dost, akraba ve komşularımızı, şehit ve gazi ailelerini ziyaret etmeli, kimsesiz çocuklarımızın, engelli ve yaşlılarımızın yüzlerini güldürmeli, ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatmalı ve onların gönüllerini almalıyız.  Nitekim bayramlar, hep birlikte olunca anlamlıdır.

Birlik ve beraberlikle her türlü güçlüğün üstesinden geleceğimize 15 Temmuz’da bir kez daha tanık olduk. Demokrasi zaferiyle birlikte devletimiz bugün her zamankinden daha kuvvetlidir ve her zamankinden daha emin adımlarla büyümektedir. Şehitlerimizi bağrında saklayan bu aziz topraklarda sadakat, ihanete her zaman galip gelecektir. Bu bakımdan her zamankinden sağduyulu, yapıcı ve birleştirici olmaya dikkat etmeli, şehitlerimizden miras aldığımız vatanımızı aydınlık yarınlara taşımalıyız. Adı ve sayısı ne olursa olsun, terör Türk milletimiz karşısında yok olmaya mahkûmdur. Fedakârlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralanan güvenlik görevlilerimize de acil şifalar diliyorum.

Ramazan Bayramı’mızın huzur ve güven içinde yaşanması için gerekli tedbirler alınmıştır. Bayram süresince görev yapacak tüm güvenlik görevlilerine, zabıta, itfaiye ve sağlık personeli ile tüm çalışanlara görevlerinde başarılar diliyor, bayramlarını kutluyorum. 

Bayram sevincini felakete ve acıya dönüştürmemek için, uykusuz yolculuktan ve hızdan kaçınarak trafik kurallarına azami düzeyde riayet edelim.

Gönüllerin birbirine sevgiyle yakınlaştığı bir bayram ümidiyle Eskişehirli hemşerilerimin ve tüm İslâm âleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dileklerimle sevgi ve saygılar sunarım. 
 


Sonraki Sayfa: Sayın Valimiz Huzurevi Sakinlerimiz ile İftarda Biraraya Geldi

Önceki Sayfa : Çocuklarımız İçin Aile, Sevgiyle Kuşatılmış En Sağlam Kaledir