“Bu Cennet Vatanımızda Huzur ve Refah İçerisinde Yaşıyorsak, Bu Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin Sayesindedir.”

’19 Eylül Gaziler Günü’ münasebetiyle, Eskişehir Valiliğimiz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından gazilerimiz onuruna yemek programı düzenlendi.
 
Şoförler Odası Kırmızı Salonda düzenlenen yemeğe; Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK ve eşi Hanımefendi Kevser ÇAKACAK, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Sayın Hava Orgeneral Atilla GÜLAN, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Ahmet İLKER, Vali Yardımcılarımız,  İl Jandarma Komutanı Sayın J. Alb. Uysal AĞAOĞLU İl Emniyet Müdürü Sayın Engin DİNÇ, İl Müdürmüz Sayın Sultan Murat AYDIN, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sayın Ertuğrul ÖzKÜTÜK, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Sayın Hacı ŞAHİN, kamu kurum müdürleri, askeri erkân, şehit yakınlarımız ve gazi yakınlarımız katıldı.
 
Çarşı Camii İmamı Nejat KAPLAN’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. İl Müftümüz Bekir GEREK’in yaptırdığı yemek duasının ardından programda bir konuşma yapan Sayın Valimiz, şehitlerimize ve gazilerimize, hem bugünkü neslin hem de gelecekteki neslin çok şey borçlu olduğu söyledi.
 
Şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Sayın Valimiz, şehit yakınlarının ve gazilerin bu vatan için çok önemli olduklarını bildirdi. “Bu cennet vatanımızda huzur ve refah içerisinde yaşıyorsak, bu aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesindedir.” diye konuşan Sayın Valimiz, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Devletimiz, her zaman sizlerin yanındadır. Bizlerde devletin görevlisi olarak, bu vatanın evlatları olarak her zaman sizlerin yanındayız. Sizler bu millete emanetsiniz. Bu kutsal toprakların vatan olması için milletimiz birçok şehit vermiştir. Atalarımız büyük bedeller ödeyerek buraları vatan yaptılar ve bizlere emanet ettiler. Bizler de bu yüce milletin bir evladı olarak, fertleri olarak emanete en iyi şekilde sahip çıkmak zorundayız. Çünkü görüyoruz ki, bu güzel vatanımıza geçmişte birçok saldırılar oldu, günümüzde de oluyor, gelecekte de olacaktır. Ama bu milletin, vatanını savunacak evlatları var. İşte o evlatlar, vatan söz konusu olduğunda, vatanın bekası söz konusu olduğunda, “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” olurum düşüncesi ve iradesiyle her şartta vatanına sahip çıkmıştır, bugün de, gelecekte de sahip çıkacaktır.”
 
Bizi biz yapan değerlerin başında vatan ve millet sevgisinin geldiğine vurgu yapan Sayın Valimiz, “Hepimiz, Türk milletinin birer evladıyız. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görerek her zaman bir, beraber ve güçlü olmak durumundayız. Bu vatanı bizlere emanet eden kahraman gazilerimizi, aziz şehitlerimizi bir kez daha bugün minnetle şükranla anıyoruz. Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ahirete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi saygıyla minnetle anıyoruz. Hayatta olan kahraman gazilerimize, ailelerine ve şehit ailelerine sağlıklı uzun ömürler diliyor, tekrar davetimize icabet ettiğiniz için hepinize en içten teşekkürlerimi sunuyor, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.
 
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sayın Ertuğrul ÖZKÜTÜK de, bu anlamlı günde gaziler onuruna verilen yemeğe katılan herkese teşekkür etti.


Sonraki Sayfa: 19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Şehitlik Ziyareti Yapıldı

Önceki Sayfa : Devlet Olarak Gazilerimizin ve Şehit Yakınlarımızın Her Zaman Yanlarındayız.