ÇHGM 1. Münazara Yarışması

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Münazara Yarışması Eskişehir seçmeleri yapıldı.

Bakanlığımızın sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, antitezler üretme, herhangi bir konuda mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistikî bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmelerine ortam hazırlama amacıyşa gerçekleştirilen münazara yarışmasına 12 çocuğumuz katıldı.

Saygı duruşu ve İstikal Marşı ile başlayan programda İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN konuşma gerçekleştirdi. AYDIN konuşmasında " Teknoloji Bağımlılığının güncel bir konu olduğunu, tüm gençlerimizin her zaman iç içe olduğunu, gençlerimizin teknolojiyi sonuna kadar kullanmalarını ama bağmlısı olmamalarını, teknolojinin bize hakim değil bizim ona hakim olmamızı ve bizim onu yönetmemiz gerektiğini vurguladı."

Çocuk Evleri Sitesi ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinde kalan çocuklarımızın kıyasıya rekabet etiği yarışmada az bi farkla da olsa Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi kazandı ve bölge elemerinde ilimiz temsil etmeye hak kazandı. Ayrıca yarışmayı kazanan Koordinasyon Merkezine birer bisiklet ikinci olan Çocuk  Evleri Sitesine 100 TL'lik hediye çekleri verildi.Sonraki Sayfa: Şehit Seçkin Arıkan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Önceki Sayfa : 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu