Çocuklarımız İçin Aile, Sevgiyle Kuşatılmış En Sağlam Kaledir

Ramazan ayı münasebetiyle ilimizde bulunan koruyucu ailelerimizle iftar programında bir araya geldik.

İlimiz Aile ve Sosyal Politikalar Kampüsümüz de meydana gelen buluşmaya Sayın Valimiz Azmi ÇELİK ve eşi Emel ÇELİK ile birlikte Vali Yardmıcımız Ali Muhidin VAROL, Odunpazarı Kaymakamımız Cemal ŞAHİN, İl Müftümüz Bekir GEREK, İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Turgay ÖMERÜLFARUKOĞLU, Kuruluş İdarecilerimiz ve çok sayıda koruyucu ailemiz katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilevetiyle başlayan programda iftar sonrası konuşma yapan İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN "Çocukların fiziksel, ruhsal ve psikolojik yönden sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyan, güven veren, seven, ihtiyaçlarını karşılayan sıcak bir aile ortamıına ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaçların karşılandığı sıcak aile ortamında büyümeleri, onların sağlıklı ve topluma yararlı bir birey olamsında en önemli faktör olduğu unutulmamalıdır." dedi.

Eskişehirde bulunan koruyucu aile sayısının 59, koruyucu aile yanında ki çocuk sayısının ise 63 olduğuna vurgu yapan AYDIN "Devletimizin himayesindeki çocuklarımız sizlerin o sıcacık yuvalarınızda daha mutlu ve huzurlu yaşayıp, geleceğe daha emin şekilde hazırlacaklardır. Siz ve sizin gibi dutarlı insanlar sayesinde geleceğe daha umutla bakabiliyoruz." diyerek koruyucu ailelerimize olan teşekkürlerini bildirdi.

Daha sonra konuşmalarını gerçekleştiren Sayın Valimiz Azmi ÇELİK "Çocuklarımızın, siz kıymetli ailelerin yanında sıcak, güzel ve güvenli bir ortamda bulunması onların mutluluğu ve sağlıklı gelişimi açısından çok önemli" dedi.

Koruyucu ailelerle devletin yakın ilişkiler içerisinde olduğunu dile getiren Sayın Valimiz, konuşmasına şöyle devam etti:

 
"Gerçekten biz onları sizlerin yanında gördüğümüz zaman inanılmaz bir keyif alıyoruz. Elbette devletimizin yuvaları, yurtları, imkânları var. Ama sizin onlara verdiğiniz sıcaklığın, samimi duyguların da tarifi olduğunu düşünmüyorum. Koruyucu ailelerimizle yakın bir ilişki içerisinde olmanın önemini hepimiz biliyoruz. Koruyucu ailelerde olan çocuk sayısının artması konusunda hep gayret içerisinde oluyoruz. Bundan sonra da olacağız.
 
Çocuklarımız bizim ve ülkemizin geleceğidir. Göstermiş olduğunuz fedakârlık çok önemli. Her bir çocuğumuza sahip çıkmak suretiyle aslında ülkemizin geleceğine, milletimizin geleceğine sahip çıkıyorsunuz. Devletimizin geleceğini sağlamlaştırıyorsunuz. Ama hâlâ sahip çıkılması gereken çok sayıda çocuğumuzun olduğunu da hepimiz biliyoruz. İnşallah çocuklarımıza bundan sonra da daha çok sahip çıkacağız. Onları seveceğiz. Onlara aile sıcaklığını, millet sıcaklığını, devletin sıcaklığını her yönüyle hissettireceğiz.
 
Her bir koruyucu ailemizi bir kez daha tebrik ediyorum. Yapmış oldukları bu hizmetlerden dolayı kendilerine milletimiz adına, devletimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Yarın gece idrak edeceğimiz Kadir Gecemizi ve sayılı günler kalan Ramazan Bayramımızı şimdiden kutluyor, hepinize saygılarımı sunuyorum."
 
 
Sayın Valimiz ve eşi Hanımefendi programda koruyucu aileler ile beraber bol bol fotoğraf çektirdi.


Sonraki Sayfa: Bayramlar, Millet Olarak “Bir Olduğumuzu, İri Ve Diri Olduğumuzu” En Çok Hissettiğimiz Zamanlardır

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz AYDIN Yaşlılarımız ve Engellilerimiz ile Bayramlaştı