Devlet Olarak Sizlere Destek Olma Noktasında Biz De Elimizden Geleni Yapmaya Hazırız

Sayın Valimiz Vali Özdemir ÇAKACAK, ‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ münasebetiyle, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Alper SEZERİ’i, Otizmli Çocuklar Farkındalık Derneği Başkanı Telat TÜRELİ’yi ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti.
 
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nün toplumda duyarlılık ve farkındalık oluşturması açısından önem arz ettiğini belirten Sayın Valimiz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Erken tanı ve doğru eğitim yöntemi ile çocukların yaklaşık yüzde ellisinin topluma kazandırıldığını kaydeden Sayın Valimiz, dezavantajlı insanların toplumun her zaman içerisinde yer alması gerektiğini savundu.
 
2 Nisan’ın tüm dünyada, otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizmle ilgili sorunlara çözüm bulmak için ilan edildiğini bildiren Sayın Valimiz, “Otistik çocukların sosyal hayatta yer alabilmeleri ve kendi ihtiyaçlarını mümkün olduğunca bağımsız karşılayabilmelerini sağlamak toplum olarak hepimizin görevidir. Devlet olarak sizlere destek olma noktasında biz de elimizden geleni yapmaya hazırız.” dedi.
 
Birleşmiş Milletlerin otizmin bu hızlı artışı karşısında kamuoyunun dikkatini çekmek için 2 Nisan tarihini Otizm Farkındalık Günü olarak deklare ettiğini ifade eden Başkan TÜRELİ, bu konuda tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapıldığını söyledi. Otizmli çocukların yaşama sevinçlerini arttırmak için çeşitli aktiviteler yaptıklarını aktaran Başkan TÜRELİ, derneğin yaptığı çalışmalar hakkında Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK’a bilgi verdi.


Sonraki Sayfa: Otizmi Fark Et Kabul Et Bizimle Yürü

Önceki Sayfa : Koruyucu Aile Eğitmi