Disiplinler Arası Bakış Açısı ile Kadına Yönelik Şiddet Paneli

Osmangazi Üniversitesi Prof Dr. Necla ÖZDEMİR Konferans Salonunda; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolaysıyla turuncu hafta etkinlikleri kapsamında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi(ESKAM)  ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde "Disiplinlerarası Bakış Açısı ile Kadına Yönelik Şiddet" konulu panel düzenlendi.

Düzenlenen panelde kadına yönelik şiddetle mücadele alanında hizmet veren tüm paydaşların bir araya gelmesi ile kurumsallığın sağlanmasının önemli olduğu vurgulanmıştır. Şiddetin çok yönlü değerlendirilmesi gerektiği ilkesinden hareketle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında şiddetin psikiyatrik, sosyal ve hukuki boyutunun ele alınarak katılımcıların bu konuda bilinçlendirilmesi ve güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen panelde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Bakanlığımızın Kurumsal Mekanizmalarını anlatmak üzere Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinde görevli Sosyal Hizmet Uzmanı
 Selim ÖZTOP tarafından bir sunum gerçekleştirilmiştir. Panelde Kadına Yönelik Şiddetin Psikiyatrik Doğası ESOGÜ Psikiyatri Anabilim Dalında görevli Doç. Dr. Gülcan GÜLEÇ; Kadına Yönelik Şiddetin Hukuksal Boyutu ise Av. Ayşe Fert DÖKMECİ tarafından anlatılmıştır. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması amacıyla tüm kurumların kadına yönelik şiddetle mücadelede aktif rol alması gerektiği, disiplinlerarası çalışma ile kadına yönelik şiddetin önlenebilmesinin mümkün olacağı vurgulanmıştır.

Sonraki Sayfa: Huzurevimizde Mevlid-i Nebi Programı

Önceki Sayfa : Ev Hanımlara Yönelik Finansal Okuryazarlık Semineri