Düşünce Olarak Hepimiz Engellerimizi Ortadan Kaldırmalıyız

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle İl Müdürlüğümze bağlı kuruluşlarımızda kalan engellilerimiz Arzu Şengöz, Tuba Damar, Şirin Taş ve doğuştan iki ayağı olmayan başarılı yüzücümüz Ramazan Güven ile  İl Müdürümüz Alper SEZER, Sayın Valimiz  Özdemir ÇAKACAK’ı makamında ziyaret etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Valimiz , “Engelli vatandaşlarımıza fırsat verildiği takdirde, her fırsatta neler yapabileceklerini herkese gösteriyorlar. Düşünce olarak hepimiz engellerimizi ortadan kaldırmalıyız. Engelli vatandaşlarımıza sadece fırsat verelim, Onlara destek olalım, engelleri hep birlikte ortadan kaldıralım.” dedi.
 
Tüm engelli vatandaşlarımızın ‘Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan Sayın Valimiz , toplum hayatının içerisinde her zaman yer alan engelli vatandaşlarımızın başarılarıyla gurur duyduklarını söyledi. Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduklarını bildiren Sayın Valimiz , ”Engelli vatandaşlarımız, hayatın her alanında, kendilerine düne göre çok daha fazla yer bulma imkânına kavuşmuşlar ve önemli başarılara imza atarak azim ve özgüvenleriyle her türlü takdiri hak etmişlerdir.” şeklinde konuştu.
 
50-100 ve 400 metre yüzme dalında Türkiye dereceleri bulunan ve doğuştan iki ayağı olmayan Ramazan Güven’le gurur duyduklarını kaydeden Sayın Valimiz, “Sizin başarılarınız bizlere gurur veriyor. İnşallah ülkemizi uluslararası alanda da en iyi şekilde temsil etme fırsatın olur. Sizler çok büyük bir devletin evlatlarısınız. Türk Bayrağını her zaman en yukarılarda sizler dalgalandıracaksınız.” diye konuştu.  
 
Ziyaretin sonunda Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK,  günün anısına misafirlerine çeşitli hediyeler verdi.Sonraki Sayfa: Milletçe Engellilik Konusu Karşısında Daha Sorumlu, Bilinçli ve Duyarlı Davranmak Zorundayız

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Semineri