Huzurevimizde Yaşlılarımız ile Aşure Etkinliği

Halis Toprak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde kalan yaşlılarımız için Odunpzarı İlçe Müftülüğü ile birlikte Aşure etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN, İl Müftümüz Bekir GEREK, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İsmail KILIÇ katıldılar.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşma yapan İl Müdürümüz AYDIN kurumlar arası koordinenin gerekliliği ve devam etmesi gerektiğini vurgulayarak etkinliği düzenleyenlere teşekkürlerini iletti.

İl Müdürümüz AYDIN sonrası konuşma yapan İl Müftümüz Bekir GEREK Muharrem ayının faziletleri ve bu ayda meydana gelen olayalr hakkında bilgi verdi. Aşurenin kardeşliğin, paylaşmanın simgesi haline geldiğine deyinen GEREK "Aşure bizi birleştiren, bizi kaynaştıran, bizi buluşturan, bizi gönülden birbirimize bağlayan, kardeşliğin sembolü, birliğimizin dirliğimizin teminatların biri haline gelmiştir." dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftülüğü Din Görevlileirnden oluşan Tasavvuf Musiki Korusu yaşlılarımız için dinleti gerçekleştirdiler. Dinleti sonrası misafirlere aşure ikramında bulunuldu. 


Sonraki Sayfa: İl Anma Komitesi Tarafından Gazilerimize Ziyaret

Önceki Sayfa : Şehit Seçkin Arıkan Son Yolculuğuna Uğurlandı