Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI'nın Bayram Ziyaretleri

Ramazan Bayramı programlarına katılmak üzere Eskişehir’e gelen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI ve eşi Semra AVCI Hanımefendi, öncelikle  Safiye Gönül Bayar Huzurevimiz sakinlerini ziyaret etti. Sayın Bakanımız ve eşi'ne Sayın Valimiz Azmi ÇELİK ve eşi Emel ÇELİK Hanımefendi eşlik etti. Huzurevinde kalan yaşlılarla bir sure sohbet eden Sayın Bakanımız ve Sayın Valimiz, huzurevi sakinlerine günün anısına çiçek ve hediye verdi.
 
Buradan ayrılan Sayın Bakanımız, Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet, Maide Bolel Huzurevimizi ziyaret etti. Bu ziyaretlerin ardından Sayın Bakanımız ve Sayın Valimiz,  Nasrettin Hoca Çocuk Evi’ndeki çocuklarla görüştü.
 
Daha sonra Şehit Astsubay Çavuş Mustafa ÖZDEMİR ve Şehit Polis Memuru Ramazan CANIGÜR’ün ailelerini evlerinde ziyaret eden Sayın Bakanımız, Sayın Valimiz ve beraberlerindeki heyet, bayram ziyaretlerini sonlandırdı.
 
Ziyaretlerin ardından kısa bir değerlendirme yapan Sayın Bakanımız, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.  “Büyük devlet olmak öyle kolay olmuyor” diyen Sayın Bakanımız,  “Bir zincirin gücü en zayıf halkasının gücü kadardır. Önemli olan dar gelirlilere sunulan hizmetlerdir. Türkiye özellikle bakıma muhtaç vatandaşlarına sağladığı imkanlarla örnek gösterilen bir sosyal devlettir. Türkiye’nin her yerinde, Allah’ın izniyle her alanda dünyanın en iyisini yapmak için geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Sonraki Sayfa: Sayın Valimiz ve Eşinin Bayram Ziyaretleri

Önceki Sayfa : 2017 EKPSS