Nesiller Buluşması Bocce Turnuvası

Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, “Nesiller Buluşuyor” ana temasıyla başlatılan proje kapsamında Bocce Turnuvası Bursa’da gerçekleştirildi. 

 

Turnuvanın finaline; Çocuk Hizmetleri Genel Müdürümüz Dr. Selahattin Güven, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Avni Özkaya, Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Bilir, ASP Spor Kulübü Başkanı Gürdal Gümüş, ve çok sayıda izleyici katıldı.

 

Yaşlılar haftası kapsamında 23-26 Mart tarihlerinde yapılan turnuvada,  Huzurevlerindeki yaşlılarımız ile çocuk ve gençlerimiz  yarıştı. Turnuvada Bursa, Balıkesir, Afyonkarahisar, Yalova, Kocaeli, Eskişehir ve Bilecik illeri adına toplam 16 takım yer aldı.

Üç gün süren zorlu mücadelenin ardından final maçında Afyonkarahisar Minik Eller Takımını mağlup ederek 1. olan Eskişehir Minik Eller Takımı ve turnuvada dereceye giren diğer takımlar için ödül töreni düzenlendi. 

 

Turnuva sonunda dereceye giren takımlardan ilk 4 finaliste kupa verildi. Turnuvada 1.olan Eskişehir Minik Eller Takımına  kupaları, Genel Müdürümüz Dr. Selahattin Güven tarafından verildi. Afyonkarahisar Minik Eller Takımı 2. olurken, Bursa Sırameşeler Minik Eller Takımı 3,  Bursa Suriyeli Minik Eller Takımı ise 4. oldu. 

Kazandıkları şampiyonluk ile İl Müdürümüz Alper SEZER'i makamında ziyaret eden Eskişehir Minik Eller Takımı kupayı İl Müdürümüze takdim ettiler. İl Müdürmüz Alper SEZER takımımızı kazanmış oldukları başarıdan dolayı tebrik etti.


Sonraki Sayfa: Huzurevi Sakinlerimizden El İşi ve Resim Sergisi

Önceki Sayfa : Otizmi Fark Et Kabul Et Bizimle Yürü