Otizmi Fark Et Kabul Et Bizimle Yürü

2 Nisan, dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. 2 Nisan’da başlayan “Otizm Farkındalık Ayı” çerçevesinde tüm dünyada otizmle ilgili araştırmaların teşvik edilmesi ve farkındalığın arttırılarak, erken teşhis ve tedavinin yaygınlaştırılması hedeflenmiştir.


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz olarak Otizme farkındalık oluşturmak adına İl Müdürlüğümüz binası önünden başlayara Valiliğimiz Atatürk Anıtına kadar yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş sonunda konuşma yapan İl Müdrümüz Alper SEZER "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak toplumda yaşayan dezavantajlı grupların sosyal hayatın tüm alanlarında karşılaştıkları engelleri kaldırmak,  onlara diğerleri ile birlikte mutlu ve ortak bir yaşam alanı sunmak birincil görevlerimizden olup otizmli bireylerinde karşılaştıkları sorunlara çözüm oluşturma konusunda Bakanlığımız öncü rol üstlenmektedir." dedi.

​İl Müdürümüz SEZER konuşmasını  "Otizmli bireylerimize yönelik olarak öncelikle farkındalık artıcı faaliyetlere ve eylem planı doğrultusunda diğer faaliyetlerin geliştirilmesine İlimizce de katkı sağlanmaktadır. Bu kapsamda İlimiz sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere diğer kamu kurumları ile işbirliği yapılarak otizmli bireylerin hayata daha fazla katılımları noktasında eylem planı doğrultusunda çalışmalar devam etmektedir.

Bugün otizmli bireylerimizin ve ailelerin yanında olarak farkındalık amaçlı olarak yürüyüşümüze katılan herkese teşekkür ediyoruz.

Unutmayalım ki Otizm Eksiklik Değil Farklılıktır." diyerek sonlandırdı.

Program mavi balonların gökyüzüne salınması ile sona erdi.
Sonraki Sayfa: Nesiller Buluşması Bocce Turnuvası

Önceki Sayfa : Devlet Olarak Sizlere Destek Olma Noktasında Biz De Elimizden Geleni Yapmaya Hazırız