Sayın Valimiz ve Garnizon Komutanımız Bayram Ziyaretlerinde Bulundu

Kurban Bayramı münasebetiyle bayramın 1. günü; Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK ve eşi Hanımefendi Kevser ÇAKACAK, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Sayın Hava Orgeneral  Atilla GÜLAN ve eşi Selma GÜLAN, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Abdülkadir ADAR, İl Jandarma Komutanı Sayın J. Alb. Uysal AĞAOĞLU, İl Emniyet Müdürü Sayın Engin DİNÇ ve İl Müftüsü Sayın Bekir GEREK, 80. Yıl Halis Toprak Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklarımızın ve Hacı Süleyman Çakır Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizdeki yaşlılarımızın bayramını kutladı.
 
Bayram ziyaretlerine ilk olarak 80. Yıl Halis Toprak Çocuk Evleri Sitesi’nden başlayan Sayın Valimiz ve eşi, Muharip Hava Kuvveti Komutanımız Sayın Hava Orgeneral GÜLAN ve eşi , Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın ADAR ve beraberlerindeki heyet,  çocuklara bayram harçlığı ve çeşitli hediyeler verdi.

Daha sonra Hacı Süleyman Çakır Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan huzurevi sakinleriyle ve çalışanlarıyla bayramlaşan Sayın Valimiz ve eşi, Muharip Hava Kuvveti Komutanımız Sayın Hava Orgeneral GÜLAN ve eşi , Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın ADAR ve beraberlerindeki heyet,  huzurevi sakinlerine bayram hediyesi verdi. Huzurevi sakinleriyle bir süre sohbet eden heyet, huzurevinde ikamet eden yaşlılarla geleneksel hale gelen bayram pastasını kesti.

 
Sayın Valimiz ve eşi, Muharip Hava Kuvveti Komutanımız Sayın Hava Orgeneral GÜLAN ve eşi , Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın ADAR ve beraberlerindeki heyet, son ziyaretlerini ise 12 Ekim 2014 tarihinde Kocaeli Kartepe’de helikopter kazasında şehit düşen Deniz DAS Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt’ün ailesine yaptı.  Akcami Mahallesinde ikamet eden Şehidin babası Hüseyin İzzet Öğüt ve Annesi Jale İlknur Öğüt ile bir sure sohbet eden heyet, ziyaretin ardından şehidin baba ocağından ayrıldı.
 
“Şehit ve gazi ailelerimizi ziyaret etmeli, kimsesiz çocuklarımızı ve yaşlılarımızı unutmayarak yüzlerini güldürmeliyiz” diyen Sayın Valimiz, ziyaretler esnasında duygularını dile getirerek, “Sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik adına bayramlar bizlere mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Ramazan ve Kurban Bayramları, ihtiyaç sahiplerine yardım ellerinin uzatıldığı ve onların gönüllerinin alındığı mübarek günlerdir. Bu anlamlı günlerde birbirimizi ne kadar çok hatırlarsak o derece bağlılığımız artar” şeklinde konuştu.


 

Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Kuruluşlarımızla Bayramlaştı

Önceki Sayfa : Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI'nın Bayram Ziyaretleri