Şehit Aileleri ve Gaziler İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Valiliğimiz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı düzenledi.
 
Programa; Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI, Valimiz Sayın Azmi ÇELİK ve eşi Emel ÇELİK, Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Emine Nur GÜNAY, Muharip Hava Kuvveti Komutan Yardımcısı Ve BHHM'leri Komutanı Sayın Hv.Korg. İsmail GÜNEYKAYA ve eşi, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Ferhat KAPICI,  Anadolu Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
 
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi.  İl Müftümüz Bekir GEREK tarafından yapılan yemek duası sonrasında iftar programında konuşan Sayın Valimiz Azmi ÇELİK “Bugün bin yıldır kendimize vatan kıldığımız bu topraklarda özgür ve bağımsız olarak yaşıyorsak bu en önce onların sayesindedir, Mübarek Ramazan ayında, bu bereketli iftar sofrasında, davetimize icabet edip teşrifte bulunan siz şehit ve gazi ailelerimizle birlikte olmaktan duyduğum onuru ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Hepiniz hoş geldiniz” şeklinde konuştu.
 
Türk Milletinin vatan sevgisini her şeyin üstünde tuttuğunu belirten Sayın Valimiz, konuşmasına şu sözlerle devam etti:
 
“Vatanımızın ve milletimizin bekâsı için, şanlı bayrağımızın gönderden hiç inmemesi için canlarını seve seve bu topraklar için vermiş olan şehitlerimize ve vücudundan bir parçayı gözünü kırpmadan fedâ eden gazilerimize ne kadar minnet duysak azdır. Allah hepsinden razı olsun. Bugün bin yıldır, kendimize vatan kıldığımız bu topraklarda özgür ve bağımsız olarak yaşıyorsak bu, en önce onların sayesindedir.
 
Bizler vatan sevgisini her şeyin üstünde tutan bir milletiz. Bu topraklarda özgür ve bağımsız olarak yaşamanın bir bedeli olduğunu elbette ki hepimiz biliyoruz. Ödenen bedelin büyüklüğünü bu salondakilerden daha iyi kimse anlayamaz. Fakat dost, düşman her daim bilmeli ki millet olarak istiklâlimiz, istikbâlimiz, mukaddesatımız ve çocuklarımızın aydınlık yarınları için bedel ödemekten hiçbirimiz asla çekinmeyiz.
 
Aziz Şehitlerimizin ve Vatansever Gazilerimizin Kıymetli Aileleri,
 
Sizler aziz şehitlerimizden bizlere yadigârsınız; en değerli varlıklarınızı, sevdiklerinizi ülkemiz için fedâ ettiniz. Bu millet, bu devlet kadirşinastır, sizleri hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizlere düşen görev, şehitlerimizin ömür boyu bizlere emaneti olan siz eşlerini, çocuklarını, anne ve babalarını,  yakınlarını ve gazilerimizi en güzel şekilde himaye altına alıp, tüm ihtiyaçlarını karşılamaktır. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize her türlü hizmetin verilmesi konusunda bizlere tüm yetki ve imkânları sağlayan devletimize de müteşekkiriz.
 
Bu duygularla bir kez daha ahirete irtihal etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta sizler olmak üzere tüm şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize sabırlar diliyor, saygılarımı sunuyorum. ”
 
Sayın Valimizin konuşmaları sonrasında Kültür ve Turzim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI,   “Gaza ve şahadet ruhunu diri tutan kahramanlar sayesinde bugün burada huzur içinde, bağımsız, al bayrağın altında yaşıyorsak onların fedakarlıkları, şahadetleri, gazaları sayesindedir. Allah hepsinden razı olsun. Şunu bir kere daha vurgulamakta fayda görüyorum. Türk devleti, Türkiye Cumhuriyeti devleti ne tepeden, Cumhurbaşkanından sokaktaki vatandaşına kadar bütün imkanlarıyla sizlerin yanındadır, hizmetindedir” dedi.

Sonraki Sayfa: Sayın Valimiz ve Eşi Çocuklarımızla İftarda Buluştu

Önceki Sayfa : SİROMA Meslek Edindirme Kursları