Türk Toplumunun Medeniyet Birikiminin Merkezinde Kadın Vardır

Eskişehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından 8 MArt Dünya KAdınlar Günü münasebetiyle ilimiz Vilayet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk koyuldu.

Çelenk koyma törenine İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Kurum ve Kuruluşlarımızda görevli kadın personellerimiz ile Kuruluş idarecilerimiz katıldı.

Anıta çelenk koyulması ile başlayan törende günün anlamına ilişkin konuşma gerçekleştiren İl Müdürümüz Sultan Murat AYDIN "“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” bir diğer adıyla Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kadınların eşitlik, bağımsızlık, özgürlük, daha iyi çalışma ve yaşam koşulları elde etme yolundaki verdikleri zorlu mücadelenin bir simgesidir. Bu özel günde kadınların sorunlarını konuşmaya olduğu kadar, onların cesaret ve örnekliğini, toplumun dikkatine sunmaya da vesile olmaktadır." 

“Türk Toplumunun Medeniyet Birikiminin Merkezinde Kadın Vardır. Kadın olmadan aile, aile olmadan bir toplumun var olması mümkün değildir. Güçlü ve müreffeh toplumlar inşa etmek, sosyal adaleti tesis etmek istiyorsak, kadının statüsünü güçlendirmek zorundayız. Bunun için eğitimden kültüre, siyasetten girişimciliğe, hayatın her alanında kadınlarımızın mücadelesine destek vermek ve fırsat eşitliğini sağlamak durumundayız.”dedi.

İl Mürümüz AYDIN "Ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün; eşitlik, adalet, hakkaniyet duygularının hâkim olduğu bir dünyada yaşamaya ve daha iyi bir gelecek inşa etmeye fırsat sağlamasını diliyor ve bu uğurda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi bilmenizi istiyoruz. Kadınlarımızın mevcut haklarının korunması, yeni ve kalıcı kazanımlar sağlanması dileğiyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar saygılar sunarım." diyerek bitirdi.
 


Sonraki Sayfa: Kurum Personelleri Masa Tenisi Turnuvası

Önceki Sayfa : Dünya Kadınlar Günü El İşi Sergisi